Faq Stacja Lewitacja Olsztyn

FAQ

FAQ

Często zadawane pytania

 

Jak przygotować się do sesji floatingu?

Bezpośrednio przed planowaną sesją floatingu nie należy spożywać ciężkich posiłków oraz pić kawy. Ponadto, na dzień przed lub w dniu sesji należy zrezygnować z golenia się na mokro i depilacji, gdyż solanka może spowodować podrażnienia i pieczenie skóry.

Ile czasu trwa sesja floatingu?

Abyś mógł w pełni doświadczyć stanu głębokiego relaksu, minimalny zalecany czas sesji wynosi godzinę. Przyjdź na umówioną sesję kilka minut wcześniej. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta u nas, prosimy o przybycie 10 minut wcześniej. Długość sesji floatingu dobierzemy do Twoich indywidualnych potrzeb. Do czasu sesji NIE WLICZAMY czasu potrzebnego na udzielenie informacji o przebiegu sesji oraz przygotowania się do niej, jak również czasu po sesji potrzebnego do przygotowania się do wyjścia ze SPA. Długość sesji to czas, który spędzasz w kabinie floatingowej.

Jak przebiega sesja floatingu?

Po wejściu do pomieszczenia z kabiną floatingową wycisz telefon, zdejmij biżuterię, soczewki kontaktowe, oraz zmyj makijaż. Zalecamy skorzystanie z toalety w celu uniknięcia przerwania sesji. Rozbierz się i weź prysznic z użyciem żelu i szamponu. Po prysznicu wytrzyj twarz i uszy . Zalecamy zabezpieczenie uszu korkami w celu uniknięcia zalania ich solanką. Powoli wejdź do kabiny tak, by nie rozkołysać wody. Solanka jest bardzo śliska, należy używać uchwytów by uniknąć pośliźnięcia się. Jeśli nie czujesz się komfortowo w zamkniętej przestrzeni, możesz pozostawić uchylone drzwi do kabiny. Połóż się na wodzie i rozluźnij ciało i nie myśl o niczym konkretnym. Wraz z końcem sesji w kabinie włączy się delikatne światło i cicha muzyka. Powoli usiądź z głową odchyloną do tyłu i dłońmi usuń nadmiar solanki z włosów i ciała. Ostrożnie wyjdź z kabiny, weź prysznic spłukując solankę. Podczas prysznica po sesji radzimy nie używać żadnych kosmetyków myjących, dzięki czemu przedłużysz dobroczynny wpływ soli Epsom na skórę i włosy. Szczegółowy opis sesji znajdziesz w zakładce ” sesja floatingu krok po kroku”.

Co muszę mieć ze sobą podczas sesji floatingu?

Nasza obsługa zapewnia ręczniki, klapki oraz inne niezbędne kosmetyki (szampon, żel pod prysznic oraz mleczko do demakijażu) i akcesoria (suszarka do włosów, waciki kosmetyczne, korki do uszu). Najlepsze efekty floatingu uzyskasz podczas sesji nago – unikniesz niepotrzebnych bodźców spowodowanych uciskiem stroju kąpielowego.

Jak utrzymywana jest jest higiena w kabinach floatingowych?

Solanka w naszych kabinach jest po KAŻDEJ sesji filtrowana za pomocą filtrów mechanicznych usuwających zanieczyszczenia fizyczne ( włosy, piasek, naskórek) i sterylizowana za pomocą aktywnego tlenu ( zwalczającego bakterie wirusy i grzyby), lamp UV oraz ozonowana. Cały wielostopniowy proces filtracji trwa 15 minut. Bardzo wysokie stężenie stosowanej przez nas soli Epsom usuwa wszelkie mikroorganizmy. Sterylność solanki jest przez nas stale monitorowana za pomocą dedykowanych
mierników.

Jakie są przeciwwskazania do korzystania z floatingu?

Z floatingu nie powinny korzystać kobiety w I trymestrze ciąży, osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca, mający otwarte rany, chorzy na zakrzepicę, zapalenie ucha, epilepsję, a także cierpiący na ostrą klaustrofobię i choroby psychiczne oraz osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Po jakim czasie odczuję efekty terapii?

Już po pierwszej sesji floatingu większość osób zauważa znaczącą poprawę samopoczucia zarówno w sferze mentalnej jak i fizycznej, doświadczając stanu głębokiego relaksu. Aby w pełni odczuć korzyści płynące z floatingu zalecane jest odbycie minimum 3 do 5 sesji, ponieważ organizm musi się przyzwyczaić do funkcjonowania w środowisku pozbawionym bodźców zewnętrznych. Regularne korzystanie z kabiny przynosi długofalowe korzyści dla Twojego ciała i umysłu.